Wygrana w derbach

• autor: kanoute1, 2013-04-22 17:28

W pierwszym ligowym meczu na wiosnę pokonujemy u siebie Dragon Rusinowice 1-0.

Widać było od samego początku,że zależy nam na zwycięstwie i każdy dał z siebie 110 %

Mecz wygrany zasłużenie,to my stwarzaliśmy więcej akcji,kreowaliśmy sobie dużo sytuacji strzeleckich,jednak tylko jedna spowodowała ,że bramkarz gości musiał wyjmować piłkę z siatki.Rywale mieli nieliczne sytuacje podbramkowe,jednak nasza obrona i bramkarz byli w tym meczu prawie nie do przejścia.

Pierwsza połowa była prowadzona pod nasze dyktando,a goście starali się grać z kontrataku.W 40 minucie padła zwycięska bramka.Sebastian Mroczek płaskim strzałem przy słupku spowodował uśmiech na twarzy gospodarzy i jęk zawodu kibicom gości.Po tej bramce nie cofiemy się do obrony i nadal staramy się przejmować inicjatywę.

W drugich 45 minutach gra nieco bardziej nabiera tempa.Nadal mamy przewagę,ale goście starają się odpowiadać,lecz bezskutecznie.Końcówka meczu myślę,że przyniosła najwięcej emocji.W 80 min. Mroczek wychodzi na czystą pozycję strzelecką,jednak marnuje dogodną sytuację .Pięć minut później ten sam zawodnik ma znów taką samą okazję.Bramkarz Dragonu odbija piłkę,ta znajduje się przed Kwitem,który z 16-stki strzela wprost w obrońcę stojącego na lini bramkowej i wynik dalej się nie zmienia.Jeszcze chwilę przed końcowym gwizdkiem "sam na sam" ma Adamek,ale obrońca gości w ostatniej chwili wybija piłkę z przed bramki.

Mecz z pewnością wzbudził spore emocje.Warto dodać,że frekwencja na meczu była rekordowa,bo mecz oglądało około 170 kibiców.Oby taka frekwencja utrzymała się do końca sezonu,a wyniki z pewnością będą zadawalające :)

Skład: Artur Mroczek - Zbigniew Guzy, Darek Balas, Andrzej Umlauf, Piotr Szejok - Sebastian Mroczek, Marcin Piskoń, Paweł Janiczek, Kamil Gałeczka(35 Klimas )- Michał Kwit(88 Adamek), Mateusz Błazenek(65 Koziorowski)
Rezerwa: Wojciech Adamek, Krzysztof Żyłka, Jarosław Koziorowski, Adam Anioł, Sebastian Klimas,Bartłomiej Kwit
Trener: Krzysztof Szulc